RUCHOWE / TANECZNE

Taniec nowoczesny i towarzyski dla dzieci klas 0-4

Podczas zajęć dzieci poznają podstawowe elementy za zakresu tańca towarzyskiego oraz tańca nowoczesnego. Program nauki obejmuje:

  • – zapoznanie się z rytmem i charakterem tańców towarzyskich i nowoczesnych,
  • – naukę kroków i figur tanecznych połączonych w choreografiach dostosowanych do umiejętności i wieku dzieci,
  • – wpojenie dzieciom zasad kulturalnego zachowania się w towarzystwie tj. elegancji, higieny, szacunku dla partnera i grupy,
  • – rozwinięcie umiejętności eleganckiego poruszania się, trzymania prostej sylwetki,
  • – rozwój koordynacji ruchowej, słuchu muzycznego,
  • – kształtowanie poczucia rytmu.

Taniec towarzyski to niezwykle ciekawa forma aktywności fizycznej i emocjonalnej dla dzieci. W tej formie potrzeba zabawy i przyjemności każdego dziecka jest zaspokajana poprzez rozwój umiejętności ruchowych, wyobraźni i kreatywności. Jest to również świadome rozwijanie zainteresowań dziecka w kierunku pro-społecznym, często przydatnych w późniejszych latach nastolatkowych prywatek czy imprezach o charakterze tanecznym, dla dorosłych. Dodatkowo taniec pozwala pozbyć się nadmiaru energii, pomaga polepszyć koordynację ruchową oraz walczyć z wadami postawy, daje możliwość rozsądnego spędzania czasu wolnego i uczy, że posiadanie hobby jest ważnym elementem życia codziennego.
MonikaUczestnicy zajęć mogą także poznać głównie elementy disco dance, hip hopu i jazzu. Zajęcia podzielone są na dwie części. I część to rozgrzewka połączona z ćwiczeniami wzmacniającymi i rozciągającymi. II część zajęć poświęcona jest nauce i tzw. „czyszczeniu” choreografii. Choreografia dostosowana jest do wieku i preferencji uczestników. Zajęcia polegają na wyrażeniu i odnalezieniu siebie, swoich pasji i celów. Lecz przede wszystkim jest to forma rozładowania energii i wspaniałej zabawy z gronie uczestników.

Zajęcia prowadzone przez Klub Tańca Towarzyskiego „Brawo”.

Instruktor: Monika Burkackaur. w 1981r. w Warszawie; 1989-1990 taniec nowoczesny; od 1990 – taniec towarzyski w klubie SWING. Trenerzy prowadzący – Iwona i Włodzimierz Ciok. Pozostali trenerzy – Lech Romankiewicz (standard), Kenny i Marion Welsh (standard), Wojciech Przemieniecki (łacina), Katarzyna Jechna (łacina), Marek Egurolla (łacina), Joanna Szokalska (łacina), Iwona Szymańska-Pavlović i Arkadiusz Pavlović (łacina), Maria Zajdler (balet). Od 1999 roku – taniec towarzyski (łacina) z osobą niepełnosprawną w klubie SWING-DUET. Osiągnięcia – Mistrzostwo Warszawy, Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, Mistrzostwo Europy, Puchar Świata, Mistrzostwo Świata. Od 2006 – prowadzi zajęcia z tańców latynoamerykańskich dla pań i tańca towarzyskiego dla par oraz dzieci. Aktualnie doktorantka na Wydziale Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zainteresowania – teologia apofatyczna, ogrodnictwo.

Termin: poniedziałek i środa
1. grupa początkująca – zajęcia 2 dni w tygodniu, godz. 15:00 – 15:45 – zajęcia informacyjne w poniedziałek 17 września
2. grupa młodsza – zajęcia 2 dni w tygodniu, godz. 15:50 – 16:35 – pierwsze zajęcia w poniedziałek 17 września
3. grupa starsza – zajęcia 2 dni w tygodniu, godz. 16:40 – 17:25 – pierwsze zajęcia w poniedziałek 17 września

Miejsce: Szkoła Podstawowa w Raszynie

Opłata: 80 zł / m-c (zajęcia 2 razy w tygodniu po 45 min.) *

 

 


Nauka tańca dla pań – LATINO LADIES SOLO

Zajęcia Ladies Latino to taniec solo w rytmach latynoamerykańskich (samba, cha-cha, salsa, jive). Celem zajęć jest nie tylko przedstawienie rytmów i kroków, lecz przede wszystkim zdobycie umiejętności poruszania się solo do każdego rodzaju muzyki, tak aby poczuć się pewniej na parkiecie. Ukończenie kursu pomoże w użytkowym stosowaniu tańca, w różnych sytuacjach życia codziennego. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, co sprzyja powstaniu niesamowitej atmosfery oraz dobremu kontaktowi uczestników z instruktorem. Nauka zorganizowana jest w formie 4-stopniowego kursu (stopień podstawowy, średniozaawansowany, zaawansowany oraz wyższy-zaawansowany).

Zajęcia prowadzone przez Klub Tańca Towarzyskiego „Brawo”.

Kurs zostanie uruchomiony, jeśli zbierze się minimalna wymagana ilość chętnych – 10 osób.

Instruktor: Monika Burkacka

Termin: wtorek, godz. 19:00 – 20:00

Miejsce: Centrum Kultury Raszyn, Al. Krakowska 29A, sala 0.07

Opłata: 200 zł / 10 spotkań (1 godzina zajęć w tygodniu) *

 

 


Nauka tańca dla dorosłych w parach – PIERWSZY TANIEC

Oferta stworzona dla par narzeczonych, lecz także dla par chcących nauczyć się tańczyć do różnego rodzaju muzyki, tak by móc bez obaw pokazać się na parkiecie na każdej imprezie. Program zajęć obejmuje „pierwszy taniec” (zwykle walc) + discosamba, tango, Rock&Roll oraz 1 wybrany przez uczestników taniec dodatkowy (np. Salsa).

Zajęcia prowadzone przez Klub Tańca Towarzyskiego „Brawo”.

Kurs zostanie uruchomiony, jeśli zbierze się minimalna wymagana ilość chętnych – 16 osób (8 par).

Instruktor: Paweł de Pourbaixdyplomowany nauczyciel i instruktor tańca towarzyskiego z ponad 20 letnim doświadczeniem. Posiada uprawnienia nauczyciela tańca wydane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki oraz instruktora sportu (specjalizacja: taniec towarzyski) wydane przez Prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu. Sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego I kategorii, Sędzia Sportowy Polskiego Związku Tańca Sportowego oraz międzynarodowy World Dance Council. Tancerz najwyższej klasy międzynarodowej S – tańce standardowe i latynoamerykańskie, potem tancerz zawodowy. W swojej karierze tanecznej uzyskał kilkukrotnie tytuły mistrzowskie. Następnie uczestniczył w rywalizacji par zawodowych w ramach Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego (PZST). Od 1993 roku prowadzi Klub Tańca Towarzyskiego „BRAWO” w Raszynie (do 2000 r. „Swingorama”) oraz koordynuje zajęcia taneczne w Centrum Kultury Raszyn. Wśród jego wychowanków znajdują się pary taneczne, które doprowadził do klasy tanecznej „S”. Pełnił funkcję ewaluatora metodologicznego standardów kompetencji zawodowych dla zwodu Instruktor Tańca, opracowanego w ramach projektu: „Rozwijanie zbioru krajowych standardów kompetencji zawodowych wymaganych przez pracodawców”. Od 2004 roku pełni funkcję Prezesa Okręgu Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, a od roku 2014 – Vice Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, najstarszej (60 lat) oraz największej organizacji tanecznej w Polsce. Na codzień adiunkt i wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Termin: poniedziałek lub środa, godz. 19:30 – 20:30

Miejsce: Szkoła Podstawowa w Raszynie

Opłata: 200 zł / 10 spotkań (1 godzina zajęć w tygodniu) *

 

 


Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca dla dzieci od 6 lat

 Taniec ludowy / śpiew – uczestnictwo w zajęciach pozwoli poznać tradycyjne polskie tańce narodowe, regionalne oraz przyśpiewki ludowe. Na zajęciach dzieci poznają piękno polskiego dziedzictwa narodowego. Uczą się szacunku do polskiej tradycji poprzez wspaniałą zabawę.

Instruktor: Monika Muszka
Jesteśmy profesjonalną kadrą instruktorów, z bogatym, wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Jako artyści PZLPiT MAZOWSZE koncertujemy na deskach scen w całej Polsce jak i poza granicami naszego kraju, przez co poszerzamy polską kulturę ludową. Nasi instruktorzy to zawodowi tancerze, z profesjonalnym przygotowaniem do pracy z dziećmi. Szkolimy się globalnie. Nasze zainteresowania sięgają zamiłowania od szeroko pojętego artyzmu, kultury i sztuki, do podstaw pracy nad ciałem, tudzież sensoryki. Zadowolenie naszych klientów jest dla nas potwierdzeniem wysokiego poziomu, jaki reprezentujemy. Doceniają oni nasz profesjonalizm oraz oryginalność prowadzonych przez nas zajęć.

Termin: wtorek i czwartek, godz. 17:00 – 18:00 (dzieci w wieku od 4,5 do 7 lat), godz. 18:00 – 19:00 (dzieci w wieku 8+)

Miejsce: Szkoła Podstawowa w Raszynie, ul. Szkolna 2, sala 37 (gimnastyczna)

Opłata: 120 zł / m-c (łącznie 2,5 godziny zajęć dwa razy w tygodniu) *

 

 


Balet dla dzieci

Balet klasyczny – lekcje skierowane do dziewcząt w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, zafascynowanych pięknem tańca klasycznego. Prowadzone przez nas zajęcia to nauka wyrazu scenicznego, układów i figur baletowych, ale również kreatywnej pracy w grupie i dyscypliny. Pod okiem naszych pedagogów młode tancerki rozwijają koordynację oraz orientacje przestrzenną, nabywają lekkości i gracji w poruszaniu. Na zajęciach dzieci uczą się prawidłowej postawy ciała, pracują nad koordynacją oraz wzmacniają swoje mięśnie. Zajęcia rozwijają także wrażliwość na muzykę a poprzez ruch dzieci uczą się wyrażać swoje emocje, pomysły i wyobrażenia.

Instruktor: Oksana Babenko
Jesteśmy profesjonalną kadrą instruktorów, z bogatym, wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Jako artyści PZLPiT MAZOWSZE koncertujemy na deskach scen w całej Polsce jak i poza granicami naszego kraju, przez co poszerzamy polską kulturę ludową. Nasi instruktorzy to zawodowi tancerze, z profesjonalnym przygotowaniem do pracy z dziećmi. Szkolimy się globalnie. Nasze zainteresowania sięgają zamiłowania od szeroko pojętego artyzmu, kultury i sztuki, do podstaw pracy nad ciałem, tudzież sensoryki. Zadowolenie naszych klientów jest dla nas potwierdzeniem wysokiego poziomu, jaki reprezentujemy. Doceniają oni nasz profesjonalizm oraz oryginalność prowadzonych przez nas zajęć.

Termin: wtorek i czwartek, godz. 16:30 – 17:30

Miejsce: Szkoła Podstawowa w Raszynie, budynek Gimnazjum przy ul. Unii Europejskiej, sala lustrzana

Opłata: 120 zł / m-c (1 godzina zajęć 2 razy w tygodniu) *

 

 


Slavica Dance – fitness na ludowo

Slavica Dance – to zajęcia dla młodzieży i dorosłych. Połączenie elementów tańca ludowego z nowoczesnymi formami fitness, a zatem dobra zabawa oraz modelowanie sylwetki. Zajęcia wymagają wzmożonego napięcia mięśniowego całego ciała. Wyróżnia je bardzo duża praca rąk jak i ramion. Slavica to nie tylko fitness to również przekazanie naszej kultury i powrót do tradycji w sposób nowoczesny.

Instruktor: Monika Muszka
Jesteśmy profesjonalną kadrą instruktorów, z bogatym, wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Jako artyści PZLPiT MAZOWSZE koncertujemy na deskach scen w całej Polsce jak i poza granicami naszego kraju, przez co poszerzamy polską kulturę ludową. Nasi instruktorzy to zawodowi tancerze, z profesjonalnym przygotowaniem do pracy z dziećmi. Szkolimy się globalnie. Nasze zainteresowania sięgają zamiłowania od szeroko pojętego artyzmu, kultury i sztuki, do podstaw pracy nad ciałem, tudzież sensoryki. Zadowolenie naszych klientów jest dla nas potwierdzeniem wysokiego poziomu, jaki reprezentujemy. Doceniają oni nasz profesjonalizm oraz oryginalność prowadzonych przez nas zajęć.

Termin: wtorek godz. 19:15 – 20:15, czwartek godz. 18:45 – 19:45

Miejsce: Szkoła Podstawowa w Raszynie, ul. Szkolna 2, sala lustrzana

Opłata: 90 zł / m-c (1 godzina zajęć raz w tygodniu) *

 

 


JOGA – zajęcia dla dorosłych „Czym jest JOGA”

Czym jest nasz oddech, dzięki któremu żyjemy i możemy wzrastać?

Instruktor: Karolina Brzezińska – dyplomowana nauczycielka tradycyjnej jogi indyjskiej

Termin:
– poniedziałek, godz. 18:30 – 20:00 – grupa zaawansowana
– czwartek, godz. 17:30 – 19:00 – grupa początkująca

Miejsce: Centrum Kultury Raszyn, al. Krakowska 29A, sala 0.07

Opłata: karnety (1 sesja = 1,5 godziny zajęć): *

1 sesja: 40 zł
2 sesje: 70 zł
3 sesje: 100 zł
4 sesje: 130 zł
5 sesji: 160 zł
6 sesji: 180 zł
7 sesji: 200 zł
8 sesji: 220 zł

Karnet ważny do końca miesiąca

 

 


PILATES – ZDROWY KRĘGOSŁUP dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku

PILATES – ĆWICZENIA PSYCHORUCHOWE – KRĘGOSŁUP i DNO MIEDNICY – bezpieczna forma ruchu dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku i każdym stopniu sprawności fizycznej. Metoda stosowana w profilaktyce i rehabilitacji ruchowej. Wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe i mięśnie dna miednicy, zapobiega: bólom i urazom kręgosłupa i bioder, obniżaniu narządu rodnego, przerostowi prostaty, nietrzymaniu moczu i wielu innym. Ponadto pilates rozciąga kręgosłup, rozwija równowagę, koordynację i elastyczność.
Ćwiczenia to ruchy powolne i w niewielkim zakresie – na stojąco, w leżeniu i siadzie, na materacu, macie lub krześle. Rekwizyty: piłki, piłeczki, wałki, taśmy, paski, drążki, koła. Ćwiczymy bez muzyki, by w pełni zaangażować umysł we wspomaganie pracy mięśni, dzięki czemu zwiększamy świadomość ciała i uzyskujemy lepsze rezultaty.

Instruktor: Anna Łempicka (tel. 792 310 722) – instruktorka pilatesu, trenerka mięśni dna miednicy, zwolenniczka rozwoju świadomości przez ruch. Od 33 lat mieszka i pracuje w Falentach, gdzie od 9 lat prowadzi pilates, inspirując się metodą Feldenkraisa, którą od 10 lat praktykuje. Zależy jej na upowszechnieniu wiedzy, jak za pomocą gimnastyki zapobiegać osłabieniu kręgosłupa i dna miednicy, jak leczyć łagodniejsze ich stadia (np. bóle szyi, pleców i bioder, nietrzymanie moczu, przerost prostaty, obniżanie narządów jamy brzusznej). Jest żywym przykładem dobrych efektów tej gimnastyki – całkowicie pozbyła się poważnych dolegliwości odkręgosłupowych i… odmłodniała.

Termin: poniedziałek, środa, piątek, godz. 19:00 – 20:00

Jest możliwość utworzenia nowej grupy – o wcześniejszej porze – szczegóły do ustalenia, w zależności od potrzeb. Zainteresowani proszeni są o kontakt z instruktorką, tel. 792 310 722.

UWAGA: Nie będzie zajęć pilatesu od 29.04 (poniedziałek) do 17.05 (piątek) włącznie z powodu urlopu instruktora. Zapraszamy na zajęcia 20.05 (poniedziałek).

Miejsce: Filia Centrum Kultury Raszyn w Falentach, al. Hrabska 2 (budynek OSP)

Opłata:
– jednorazowo – 30 zł
– karnet na 4 lekcje – 100 zł
– karnet na 5 lekcji – 120 zł
– karnet na 6 lekcji – 140 zł
– karnet na 8 lekcji – 160 zł
– karnet na 12 lekcji – 200 zł
Karnet należy wykorzystać w ciągu miesiąca od pierwszej lekcji z tego karnetu.

 

 


ZUMBA dla dzieci

jak najwięcej tańca, jak najwięcej ruchu i maksimum dobrej zabawy!!!

Lekarze od dawna alarmują, że nasze dzieci mają za mało ruchu, spędzają zbyt wiele czasu przed telewizorem i komputerem, objadając się niezdrowymi przekąskami. Jeśli jednak zaszczepimy w nich czerpanie przyjemności z aktywności fizycznej wpłynie to korzystnie nie tylko na ich rozwój, ale również na dorosłe życie, w którym dzięki temu, że polubią ruch już młodym wieku, nie będą mieli problemów z nadwagą, chorobami serca czy brakiem pewności siebie.
Celem programu zajęć choreograficznych z elementami ZUMBY FOR KIDS  jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz takie promowanie aktywności ruchowej, by stały się dla dziecka czymś naturalnym, a nie tylko zajęciami na które chodzi się raz w tygodniu. Specjalnie opracowany program uwzględnia również inne aspekty rozwoju dziecka m.in. koordynację, równowagę, pamięć i kreatywność, a poprzez propagowanie zdrowego trybu życia pomaga dzieciom rozwinąć takie zdolności jak: umiejętność pracy zespołowej, pewność siebie, duma, odpowiedzialność, szacunek czy zdolności przywódcze. Zajęcia trwają 30 min. w grupie wiekowych 3- 6 lat oraz 45 min. w grupie wiekowej 7-14 lat.
– 5 min rozgrzewka
– 20 min choreografia + zabawa
– 5 min cool down, rozciąganie

to lekcje tańca o charakterystyce
TANECZNO – ZABAWOWEJ

Instruktor: Monika Klocek – absolwentka AWF J. Piłsudskiego w Warszawie, instruktorka Fitness Reebok University, licencjonowana instruktorka zumba oraz zumba kids, animatorka czasu wolnego, współwłaścicielka Animki-Piaseczno.

Termin: ZAJĘCIA ZAWIESZONE OD KWIETNIA 2019
– I grupa wiekowa: wtorek, czwartek, godz. 17:00 – 17:30
– II grupa wiekowa: wtorek, czwartek, godz. 17:30 – 18:15

Miejsce: Filia Centrum Kultury Raszyn w Falentach, al. Hrabska 2 (budynek OSP)

Opłata: 90 zł / m-c *

 

 


* Zapisy na zajęcia przyjmujemy poprzez portal Strefa Zajęć:

Załóż konto i korzystaj z wygodnych funkcji zapisu na zajęcia, monitorowania wpłat i dokonywania płatności.


Skreślenie z listy uczestników zajęć następuje,
gdy uczestnik nie uiści pierwszej opłaty za zajęcia w terminie 1 tygodnia od daty zapisania się na zajęcia.


Opłaty za zajęcia należy dokonać na numer konta bankowego:
05 8004 0002 2010 0020 3935 0002, Bank Spółdzielczy w Raszynie
zaś tytułem przelewu NALEŻY podać:
– imię i nazwisko uczestnika zajęć,
– nazwę zajęć, na które uczęszcza uczestnik,
– kwoty opłaty oddzielnie za każde zajęcia,
np. „Jan Kowalski, ceramika 45zł, pianino 30zł”

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options