« Wróć...

Koncert Krystyny Giżowskiej & Blue Sounds

Data: 9 marca 2023
Dzień: czwartek

Miejsce: Centrum Kultury Raszyn
Adres: al. Krakowska 29A

Godzina: 19:00

Cena: 20 zł, 30 zł 

bilety w sprzedaży od 24 lutego br. od godz. 12.00 w serwisie biletyna.pl oraz w kasie CKR

kup bilet

 

 

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na koncert z okazji Dnia Kobiet. Na scenie wystąpi Krystyna Giżowska z zespołem Blue Sounds!

 

W programie koncertu m.in. największe przeboje: Złote obrączki, Nie było Ciebie tyle lat, Przeżyłam z Tobą tyle lat itp…

 

Krystyna Giżowska profesjonalną karierę zaczęła w latach 70., występując w zespołach wojskowych jako solistka. Samodzielną drogę na estradzie rozpoczęła w 1976 roku na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Soczi. Mimo skromnego (acz własnego) repertuaru zdobyła II nagrodę dzięki wypracowanej technice śpiewania i obyciu estradowemu.

Nabyte umiejętności przyniosły jej też kolejne sukcesy: II nagrodę na Coupe d’Europe w Austrii w 1977 roku; I nagrodę za interpretację piosenki do muzyki Chopina na Festiwalu Przebojów w NRD w 1978 r.; III nagrodę i nagrodę publiczności na Festiwalu Piosenki w Dreźnie w 1979 r.; Grand Prix na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Szwecji w 1981 r.; Grand Prix na MFP Sopot w 1984 r.

Repertuar piosenkarki jest bardzo różnorodny. Niektóre z jej piosenek – jak „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” czy „Nie było ciebie tyle lat” – pobiły rekordy popularności. Z kolei utwory bardziej ambitne – jak „Blue Box”, „Nim zrobisz błąd” czy „Koncert na światło i cień” – zyskały najwyższe uznanie krytyki.

 

źródło: krystynagizowska.pl