« Wróć...

Data: 13 kwietnia 2024
Dzień: sobota

Miejsce: Centrum Kultury Raszyn
Adres: al. Krakowska 29A

Godzina: 18.00

Cena: wstęp wolny

Zapraszamy na wyjątkowy, wiosenny koncert musicalowo – operowy w wykonaniu wspaniałych artystów operowych Magdy Beucher – sopran i Davida Beucher – tenor.

 

 

W programie: największe przeboje musicalowe i operetkowe

 

 

Magda – polska sopranistka, solistka Teatro dell’Opera di Roma oraz Maiolati-Spontini Festival. Laureatka 11’ Internazionale Concorso Musicale "Citta' di Pesaro 2012" we Włoszech. 

Absolwentka Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Accademia d’arte Lirica di Osimo we Włoszech. W 2013 roku debiutowała partią Lucii w niezależnym projekcie operowym (Britten Gwałt na Lukrecji), który spotkał się ze wspaniałym przyjęciem publiczności i doczekał się wznowienia na scenie Teatru Narodowego w Miskolc na Węgrzech. W sezonie 2014 kreowała partię sezonie kreowała partię Sandman (Humperdinck Jaś i Magosia) w Teatro La Nuova Fenice (Osimo, Włochy), a w 2015 roku wzięła udział w wystawianej tam Carmen, (G. Bizet).mia d’arte Lirica di Osimo we Włoszech.

 

W 2015 roku debiutowała jako solistka w Teatro dell’Opera di Roma w operze Piotra Czajkowskiego Dama Pikowa (Masa) pod batutą maestro James’a Conlon’a z Los Angeles Opera. W tym samym roku wzięła udział w uroczystej Gali Operowej Christiny Muti w Maiolati Spontini oraz debiutowała na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej w partii Marzenki w operze „Sprzedana narzeczona” B. Smetany w wersji dla dzieci.Od 2017 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie (Madeleine – „Bal w Savoyu”, P. Ábrahám oraz Saffi – „ Baron cygański”, J. Strauss).

 

 

David - tenor urodzony we Francji w polsko– francuskiej rodzinie. W 2011 r. debiutował na deskach Teatru Wielkiego–Opery Narodowej w Warszawie jako Marullo w "Rigoletto". Występował także w operach: "Madame Butterfly", "Traviata", "Aleko", "Kserkses”. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów wokalnych. Uczestniczył w takich festiwalach, jak: Aix en Provence (Francja), Wratislavia Cantans, Classic night music – Zurich (Szwajcaria), oraz w licznych koncertach, m.in. „Verdi – Wagner Night (Rumunia), Gala operowa (Rosja), „Maj z operą” (Jelenia Góra), „Concerto di Quaresima” (Włochy). 

 

Uczestniczył w wielu kursach wokalnych prowadzonych m.in. przez: Teresę Żylis-Garę, Helenę Łazarską, Anitę Garancę, Elizabeth Wilke, Andrzeja Dobbera, Francisco Araiza, Andrisa Žagarsa, Adama Kruszewskiego, Francois Le Roux, Jeffa Cohena, Paolę Molinari oraz Vincenzo De Vivo.

 

Stypendysta CUBEC Accademia di Belcanto Mirella Freni w Modenie we Włoszech. W 2014 roku debiutował jako tenor partią Alfredo w operze „Traviata” G. Verdiego na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Beucher otworzył sezon w Polskim Radiu jako Valcour w operze „Zelis i Valcour” Ogińskiego. W sezonie 2015/2016  wcielił się także w postać Don José w operze „Carmen” G. Bizet w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oraz w postać Melot w operze „Tristan i Izolda” w Filharmonii Narodowej i w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. 

 

>>>WIĘCEJ INFORMACJI NA OFICJALNEJ STRONIE ARTYSTÓW<<<

 

 

Zaplanowany na ten dzień koncert „Stare Kino- Piosenki Historią Pisane” z powodu choroby pianisty i instruktora zespołu Fal – Canto nie odbędzie się.