« Wróć...

Data:  22.07 - 26.07. 2024 r. 

Dzień: poniedziałek - piątek

Miejsce: Austeria

Adres: Al. Krakowska 1

(zrewitalizowane skrzydło)

Godzina: 9.00-15.00

Cena: warsztaty bezpłatne. Obowiązują zapisy przez portal strefazajec.pl

zapisy od 20 czerwca od godz. 12.00

zapisy

Centrum Kultury Raszyn oraz Narodowe Centrum Kultury w Warszawie zapraszają dzieci w wieku 7-10 lat do wzięcia udziału w warsztatach architektoniczno-przyrodniczych ARCHI - PRZYGODY 2024

 

 

CZYM SĄ ARCHI - PRZYGODY?

 

"ARCHI-PRZYGODY to program z zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Archi-przygody nie tylko odsłaniają tajniki architektury, ale także otwierają drzwi do fascynującego świata projektowania oraz poznawania swojej okolicy. Odkryj razem z nami, jak budowle kształtują nasze otoczenie i wpływają na nasze wspólne doświadczenia!"

 

 źródło: www.nck.pl 

 

 

ARCHI-PRZYGODY W AUSTERII 

 

Warsztaty odbędą się głównie w nowo otwartym południowym skrzydle kompleksu Raszyńskiej Austerii tzw. Centrum Integracji Społeczno-Kulturalnej – filii Centrum Kultury Raszyn w przepięknym otoczeniu przyrody! Raszyńska Austeria to dawniej kompleks składający się z piętrowego budynku głównego, kramów kupieckich, poczty ze stajnią i wozownią wg projektu znanego architekta doby stanisławowskiej - Szymona Bogumiła Zuga. 

 

Dzieci przez większość zajęć będą badać, inwentaryzować i projektować Aleję Krakowską w Raszynie, realizując jednocześnie ciekawe scenariusze przygotowane przez zespół specjalistów powołany przez Narodowe Centrum Kultury. Przykładowe tytuły scenariuszy: " Przygoda z architekturą", "Skala i proporcje", "Rysunki i makiety", "Światło i kolor", "Konstrukcje", "Przewodnik po mojej okolicy".  

 

Ponadto! Dzieci będą pracować również nad filmem pt. "Boska Krakowska", którego uroczystą premierę planujemy w ostatni dzień warsztatów w godzinach 11.45 - 13.15 ( o dokładnej godzinie premiery powiadomimy bliżej terminu).  W filmie chcemy użyć nowo powstałej makiety Al. Krakowskiej jako scenografii i pokazać efekt "przed" i "po". 

 

Prowadzący warsztaty: mgr inż. architekt Magdalena Wróbel oraz koordynator i animatorzy z ramienia Centrum Kultury Raszyn.

 

 

W programie m.in:

 

 

 1. Spacery badawcze
 2. Tworzenie makiety
 3. Budowanie konstrukcji
 4. Zabawy w kodowanie domu
 5. Gra światłem
 6. Poznawanie skali
 7. Ćwiczenie wyobraźni przestrzennej
 8. Zabawy integracyjne
 9. Tworzenie scenariusza do filmu
 10. Pomoc przy wybraniu kadrów do filmu
 11. Uroczysta premiera filmu pt. "Boska Krakowska" - Święto Dzieci.

 

PLAN DNIA 

 

9.00 - 10.00 - zabawy integracyjne prowadzone przez animatorów CKR                 

                              

10.00 - 11.30 - Archi - Przygody 

                              

11.30 - przerwa               

                              

11.45 - 13.15 - Archi - Przygody

                              

13.15 - przerwa               

                              

13.30 - 15.00 FILM (Bajka dla dzieci z parasola licencyjnego)     

 

 

Przed zapisem prosimy o dokładne przeczytanie regulaminu. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach Archi-przygody 2024 jest codzienny udział 
dziecka w zajęciach. Po akceptacji regulaminu należy wypełnić kartę zgłoszenia i dostarczyć do Centrum Kultury Raszyn , Al. Krakowska 29 a (Recepcja) do dnia 18 lipca br. do godz. 16.00.   

 

 

Koordynator projektu: Marlena Pióro, marlena.pioro@ckr.raszyn.pl, tel. 22 460 57 60