« Wróć...

Teatralna niedziela

Data: 10 lipca 2022
Dzień: niedziela

Miejsce: Park im. Magdaleny Abakanowicz w Raszynie
Adres: ul. Wybickiego, Raszyn

Godzina: 15:00 i 18:00
Czas trwania: po 60 minut

Cena: wstęp wolny

Centrum Kultury Raszyn zaprasza do Parku w Raszynie na imprezę plenerową pt. „Teatralna niedziela” w ramach której wystąpią dwa teatry ze spektaklem dla dzieci oraz dorosłych.

Spektakl dla dzieci o 15:00

O godzinie 15:00 zapraszamy dzieci na przedstawienie pt. ”Cyberprzestrzeń” w wykonaniu Teatru Bajaderka.

OPIS FABUŁY: Panna Och-Chmurka jest duszą towarzystwa.
Uwielbia poznawać świat, podróżować oraz czytać ciekawe książki.
Z kolei Pan Obłoczek jest zwolennikiem spędzania czasu przy komputerze, grania w różne gry na konsoli oraz przesiadywania w Internecie. Bohaterowie wspólnie zauważają, że świat staje się mniej kolorowy, a wypłowiałe boiska, podwórka i huśtawki zarastają betonem. Dlaczego większość czasu spędzamy przy telefonie lub komputerze?
Czy możemy jeszcze uniknąć sieciowej eksplozji?
Kim jest Sieciowy Wirus który czai się za internetową witryną?
Dzieci na własne oczy zaobserwują jak wygląda świat, kiedy nadużywa się nowych technologii, a zapomina o relacjach z rodziną, przyjaciółmi, czy o zabawie na świeżym powietrzu! Zobaczymy dlaczego warto dziś rozwijać swoją wyobraźnię oraz w jakiej rzeczywistości lepiej przebywać: wirtualnej czy realnej?

 

POSTACIE: Panna Och-Chmurka, Pan Obłoczek,
Wirus Sieciowy, Internetowe Pacynki
TEMAT: Bezpieczny Internet

Spektakl dla dorosłych o 18:00

O godzinie 18:00 zapraszamy na spektakl pt. „Wodewil Warszawski”

Scenariusz spektaklu został skonstruowany w oparciu o komedię Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku. Do Warszawy, z zamiarem wydania córek za mąż, przybywa Barnaba Fafuła, ze swoją żoną Kunegundą. Już na dworcu grupa miejscowych cwaniaczków wykrada córki. Młodzieńcy chcą oczarować dziewczyny, pokazując im najpiękniejsze zakątki miasta. Druga część widowiska to kabaret, który w krzywym zwierciadle przedstawia współczesny, wielkomiejski styl życia; gdzie celebryci prześcigają się w prezentowaniu swoich sposobów na realizowanie wyjątkowej i pełnej sukcesów kariery. Spektakl wypełniają piosenki i muzyka na żywo oraz wytańczone przez aktorów polki i walczyki. Widowisko zachwyci nie tylko mieszkańców stolicy, ale wszystkich tych, którzy chcieliby przenieść się do przedwojennych czasów, po których pozostały już tylko piękne melodie i pożółkłe fotografie…

 

Cykl TEATR NA LEŻAKACH® , czyli jedna z najpopularniejszych letnich atrakcji miejskich. Pomysł jest prosty – spektakle z muzyką na żywo ogląda się z perspektywy leżaka. Do takiego teatru można przyjść w letniej sukience, krótkich spodenkach i w klapkach, a w trakcie przedstawienia popijać zimne napoje. Wyjątkowy repertuar i festiwalowa atmosfera, którą tworzy „Teatr na leżakach® ” przyciąga tysiące widzów w całym kraju. Zabierz ze sobą koc, wygodnie rozsiądź się na trawie lub leżaku, popijaj lemoniadę – jesteś w teatrze! Pomysłodawcami cyklu jest Teatr Pijana Sypialnia z Warszawy. Zapraszamy widzów w każdym wieku, na rowerach, rolkach i z czworonożnymi pupilami.