« Wróć...

Chopin w Austerii

Data: 8 stycznia 2023
Dzień: niedziela

Miejsce: Austeria - Filia Centrum Kultury Raszyn
Adres: al. Krakowska 1, Raszyn

Godzina: 16:00

Cena: wstęp wolny

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na recital fortepianowy Kingi Firlej - Kubicy w ramach cyklu Chopin w Austerii.

 

Kinga Firlej - Kubica urodziła się w Łodzi w rodzinie o tradycjach muzycznych. W roku 2002 ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Łodzi pod kierunkiem prof. Tadeusza Chmielewskiego. W latach 2002-2007 była asystentką w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego, a w latach 2007 - 2011 w klasie fortepianu prof. Marii Koreckiej - Soszkowskiej. Obecnie jest doktorem habilitowanym w Katedrze Fortepianu rodzimej uczelni, gdzie prowadzi klasę fortepianu.

Doświadczenie i wiedza pianistyczna zdobyta podczas mistrzowskich kursów poprzez kontakt z takimi artystami, jak: Bernard Ringeissen, Lazar Berman, Rudolf Buchbinder, Wiktor Mierżanow, Halina Czerny - Stefańska, czy Aleksiej Orłowiecki zaowocowały ożywioną działalnością koncertową.

Pianistka występowała w salach Filharmonii Łódzkiej, Świętokrzyskiej, Olsztyńskiej, Łomżyńskiej, Płockiej, Białostockiej oraz we Francji, Niemczech, Holandii, na Litwie i w Chinach (gdzie dokonała również nagrań telewizyjnych). Współpracowała z artystami tej rangi, co Jan Miłosz Zarzycki, Eduard Ambartsumyan, Janusz Przybylski, Janos Balint, Antoni Wierzbiński, Moshe Aron Epstain, Carlos Bruneel, Carlo Jans, Daniel Blumental.

 

Wśród licznych nagród zdobytych przez nią na konkursach krajowych i zagranicznych, m.in. I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Wilnie (1999) oraz wyróżnienia na XXXIV Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2002) znajdują się także liczne nagrody na konkursach muzyki kameralnej, m.in.: I nagroda w kategorii duetów oraz II nagroda w kategorii trio fortepianowe na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi (1998, 2001).


W programie koncertu:
F.Chopin
- Mazurki op.50: 1.G-dur, 2.As-dur, 3.cis-moll
- Berceuse Des-dur op.57
- Scherzo h-moll op.20
- Nokturn H-dur op.61 nr 1
- Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op.22