« Wróć...

Chopin w Austerii

Data: 14 maja 2023
Dzień: niedziela

Miejsce: Austeria - Filia Centrum Kultury Raszyn
Adres: al. Krakowska 1, Raszyn

Godzina: 16:00

Cena: wstęp wolny

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na recital fortepianowy Karoliny Nadolskiej w ramach cyklu Chopin w Austerii.

 

Karolina  Nadolska  wykształciła swoją osobowość́ artystyczną pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń,  a następnie w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego oraz w klasie kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz. W 2009 roku ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.

 

Pianistka koncertowała na pięciu kontynentach – m.in. w USA, Japonii, Chinach, Australii, Argentynie, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwecji, Włoszech, Estonii, Francji, Szwajcarii, Holandii, Tunezji, Chorwacji, na Litwie oraz w wielu miastach Polski.

 

W 2017 roku otrzymała tytuł doktora sztuk muzycznych. Zdobywczyni wielu nagród w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach muzycznych m in: I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Budapeszcie (2014), I Nagroda na Międzynarodowym  Konkursie Pianistycznym w Karlovac  (Chorwacja),  I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Granadzie (Hiszpania, 2013), Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie “Tańców Polskich” na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Budapeszcie (2012) oraz Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie  “Mazurków” na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim “Azja-Pacyfik” w Daegu  (Korea). Otrzymała  II Nagrodę̨ oraz Nagrodę̨ Specjalną za najlepsze wykonanie utworów F. Chopina na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym  im.  F. Chopina  w  Warszawie  (2011) oraz I Nagrodę̨ Konkursu Pianistycznego organizowanego przez londyńską Yamaha Music Foundation of Europe (2008). Jest laureatką II Nagrody Międzynarodowego   Konkursu Chopinowskiego w Mariańskich Łaźniach, Grand  Prix III Ogólnopolskiego Festiwalu "Chopinowskie Interpretacje Młodych" w Koninie oraz innych międzynarodowych konkursów pianistycznych w Narvie, Aachen, a także Konkursu im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. 

 

W 2015 roku Narodowy Instytut Fryderyka Chopina wydał płytę̨ CD z chopinowskimi interpretacjami Karoliny Nadolskiej. Artystka kontynuuje solistyczną i kameralną działalność́ koncertową, pracując jednocześnie na stanowisku adiunkta w Katedrze Fortepianu UMFC. Pianistka prowadzi klasę̨ fortepianu w ZPOSM I i II stopnia im. G. Bacewicz oraz ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie.

 

F. Chopin:
 
3 Walce op. 64
- Des dur
- cis moll
- As dur
 
9 Mazurków :
 
- As dur op. 59 nr 2
- As dur op. 7 nr 4
- cis moll op. 6 nr 2
- cis moll op. 63 nr 3
- h moll op. 30 nr 2
- fis moll op. 59 nr 3
- fis moll op. 6 nr 1
- D dur op. 33 nr 3
- g moll op. 24 nr 1
 
Andante Spianato i Wielki Polonez Es dur op. 22