« Wróć...

Kino CKR

Data: 8 października 2022
Dzień: sobota

Miejsce:  Centrum Kultury Raszyn
Adres: al. Krakowska 29A

Godzina: 18:00
Czas trwania: 100 minut

Cena: wstęp wolny

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na film pt. „Sweat”

 

KOMU POTRZEBA PRZYJACIÓŁ, KIEDY MA SIĘ SETKI TYSIĘCY FANÓW?

„Sweat” to poruszający i wyrazisty portret polskiej influencerki. Niezwykle współczesny film o nowym rodzaju samotności w czasach social mediów.

- komitet selekcyjny Festiwalu w Cannes.

„Sweat” opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając, influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama.
Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, którzy znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość. Reżyser łączy intymny, kameralny dramat z konwencją thrillera, by opowiedzieć o tęsknocie za miłością w świecie, w którym kochają cię tłumy.

„Sweat” w reżyserii nagrodzonego Paszportem Polityki Magnusa von Horna to jedyna polska fabuła, która znalazła się w oficjalnej selekcji ostatniego Festiwalu Filmowego w Cannes. To także zdobywca największej liczby nagród na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym Srebrnych Lwów dla Najlepszego Filmu. W rolę Sylwii brawurowo wcieliła się Magdalena Koleśnik, obwołana przez zagranicznych dziennikarzy „objawieniem polskiego kina”, czego potwierdzeniem okazały się aż 3 statuetki na festiwalu w Gdyni. Aktorce na ekranie partnerują Julian Świeżewski, Aleksandra Konieczna i Zbigniew Zamachowski. Film wyprodukował Mariusz Włodarski (Lava Films), odpowiedzialny m.in. za produkcję „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej.

 

MAGNUS VON HORN

Urodzony w Szwecji w 1983 r., mieszkający w Polsce reżyser i scenarzysta, absolwent i wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, laureat Paszportu Polityki. Jego nagradzany debiut „Intruz” miał swoją premierę w 2015 roku w sekcji Quinzaine des Realisateurs (Directors’ Fortnight). „Intruz” zdobył najważniejsze nagrody w Polsce (trzy laury na Festiwalu w Gdyni) i w Szwecji (trzy „szwedzkie Oscary”). Jest również autorem scenariusza filmu Anny Kazejak „Obietnica”. „Sweat” to jego drugi pełnometrażowy film fabularny.

 

TWÓRCY FILMU

scenariusz: Magnus von Horn

producent: Mariusz Włodarski

zdjęcia: Michał Dymek

montaż: Agnieszka Glińska

scenografia: Jagna Dobesz

kostiumy: Małgorzata Fudala

dźwięk: Michał Robaczewski

 

SWEAT

reżyser: Magnus von Horn

występują: Magdalena Koleśnik, Julian Świeżewski, Aleksandra Konieczna

kraj produkcji: Polska, Szwecja

rok produkcji: 2020

język oryginalny: polski

gatunek: dramat

czas: 100 min.