« Wróć...

Koncert Ballady Starego Świata

Data: 27 maja 2023
Dzień: sobota

Miejsce: Centrum Kultury Raszyn
Adres: al. Krakowska 29A

Godzina: 18:00

Cena: wstęp wolny

Centrum Kultury Raszyn zaprasza serdecznie na wyjątkowe wydarzenie Ballady Starego Świata

 

Ballady Starego Świata to swoista adaptacja twórczości ludowej naszego zakątka świata słyszanej poprzez współczesny pryzmat wpływów muzycznych wielu kultur.

 

W repertuarze koncertu pojawią się motywy i instrumenty związane z Bursztynowym Szlakiem, z regionami wpływu krajów bałtyckich, jak również dźwięki wschodu - od Chin, przez Mongolię, Ukrainę, Polskę, aż po Szwecję i Szkocję.

 

W koncercie wezmą udział:

Piotr Nowotnik – pomysłodawca koncertu i multi-instrumentalista. Od ponad dwóch dekad tworzy muzykę i dźwięk dla teatru, filmu, sztuk wizualnych oraz komponuje współczesną muzykę koncertową. Komponuje i gra na instrumentach ludowych Europy, Azji i Skandynawii.

Daria Kuziak - kompozytorka, skrzypaczka i wokalistka związana z kulturą łemkowską. Daria jest członkinią Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kyczera”, z którym koncertuje w Polsce i za granicą.

Paweł Steczkowski – basista i multi-instrumentalista znany z twórczości w wielu stylach i gatunkach muzycznych jako muzyk sesyjny, aranżer, kompozytor i producent.

Julia Sawicka-Kotomska - nagradzana wokalistka jazzowa i animatorka wydarzeń kulturalnych - wśród nich, od osiemnastu lat liczących się w świecie nie tylko polskiego jazzu, Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Lesznie.

Tomasz Pacanowski - muzyk sesyjny, gitarzysta. Tomasz gry uczył się od Jarka Śmietany, Piotra Lemańskiego oraz w Warszawskiej Szkole Jazzu pod okiem Brandona Furmana.
W 1990 roku z grupą West zdobył I miejsce na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie.

 

Koncert otworzy Zespół Muzyki Dawnej ARS NOVA wraz z grupą wokalną działającą przy Centrum Kultury Raszyn. Grupa wykona wybór utworów z projektu Pieśni Ziemi Raszyńskiej.

 

-wstęp wolny-

www.nowotnik.com