« Wróć...

Koncert Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej

Data: 20 kwietnia 2023 r.

Dzień: (czwartek)

Miejsce: Centrum Kultury Raszyn

Adres: al. Krakowska 29A

Godzina: 19.00

 

Cena: wstęp wolny

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na koncert Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego

Wydarzenie organizowane w ramach Dni Raszyna 2023

 

W programie muzyka polska, w tym utwory o tematyce patriotycznej. Nie zabraknie także muzyki radosnej, ciekawie skomponowanej, a może nawet dobrze znanej!

 

P R O G R A M

Roman Palester - Kyrie, Gloria

Roman Padlewski - Stabat mater (frgm.)

Tadeusz Zygfryd Kassern - Monety kopernikowskie (I i III)

Pieśni żołnierskie w opracowaniu Dariusza Zimnickiego:

Wojenko, wojenko

Dziś do ciebie przyjść nie mogę

Hej chłopcy

Dariusz Zimnicki - Benedictus

 

Chór Akademicki PW powstał w 2000 roku. Tworzą go w większości studenci i absolwenci Politechniki Warszawskiej. W bogatym repertuarze chóru znajduje się przede wszystkim najnowsza muzyka chóralna a cappella, w tym utwory rzadko wykonywane w Polsce. Chór jest zwycięzcą kilkunastu krajowych i zagranicznych prestiżowych konkursów chóralnych, w tym trzykrotnym zdobywcą Rubinowej Lutni - trofeum Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat. W 2018 roku został zwycięzcą Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza. Występuje na zaproszenie renomowanych festiwali oraz przedsięwzięciach z muzyką filmową. Ma na swoim koncie ponad 30 prawykonań muzyki polskiej i zagranicznej oraz nagrane 3 albumy płytowe. Kierownikiem zespołu i dyrygentem jest dr hab. Dariusz Zimnicki.