« Wróć...

Koncert Chóru Kameralnego

Data: 11 czerwca

Dzień: niedziela

Miejsce: Parafia Rzymskokatolicka św. Bartłomieja Apostoła

Adres: ul. Polna 39, Rybie

Godzina: 19:00

Cena: wstęp wolny

Centrum Kultury Raszyn zaprasza do Parafii Rzymskokatolickiej św. Bartłomieja Apostoła w Rybiu na koncert pt. CANAMUS DOMINO w wykonaniu Chóru Kameralnego TIBI DOMINE 

 

Zespół powstał w 2011 roku; tworzą go studenci i amatorzy muzyki chóralnej. Wszyscy są mocno zakochani w tym, co robią, szczególnie w renesansowej polifonii i współczesnym dysonansie. Występują w warszawskich kościołach, regularnie biorą udział w konkursach chóralnych oraz w projektach z innymi zespołami. Są jednym z trzech chórów wchodzących w skład Chóru Politechniki Warszawskiej. Mają na swoim koncie wykonania dzieł wokalno-instrumentalnych: “Carmina Burana” Carla Orffa, “Misa Buenos Aires” Martina Palmeriego, “Tosca” Giacomo Pucciniego, “Stworzenie świata” Josepha Haydna czy IX Symfonię Ludwika van Beethovena. W 2017 roku jubileuszowe “Nieszpory” W.A. Mozarta wykonali wraz z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej. 

Biorą też udział w warsztatach i masterclassach: z Ghislaine Morgan w czasie V edycji konkursu Cantu Gaudeamus czy Ai Hooi Lim i Mattim Skredem w ramach II Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Artystycznej „Osobowość dyrygenta” na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (2016). Koncertowali z zaprzyjaźnionymi chórami z Francji (Choeur Eolides), Niderlandów (In the Quest), Australii (North Sydney Boys High School Choir) i Włoch (TVE - torino vocalensemble).

 

 

Chór prowadzą Dariusz Zimnicki i Jakub Prasał