« Wróć...

Koncert Jazzowy w Parku

Data: 21 sierpnia 2022
Dzień: niedziela

Miejsce: Park im. Magdaleny Abakanowicz w Raszynie
Adres: ul. Wybickiego, Raszyn

Godzina: 17:00
Czas trwania: 60 minut

Cena: wstęp wolny

Zapraszamy Państwa na II koncert projektu "JazzState - cykl koncertów w Powiecie Pruszkowskim."}

Koncert jazzowy zagra kwartet w składzie:
Karolina Błachnia - głos
Stanisław Pańta - pianino
Filip Hornik - kontrabas
Mikołaj Mańkowski - perkusja
 
Karolina Błachnia - wokalistka jazzowa, multiinstrumentalistka, improwizatorka, uczy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie na wydziale wokalistyki jazzowej pod okiem Agnieszki Wilczyńskiej i Bogdana Hołowni. W tej samej instytucji ukończyła również naukę na perkusji klasycznej. Od kilku lat gra na fortepianie, a od niedawna na kontrabasie. Od najmłodszych lat uczestniczyła w projektach i nagraniach płytowych oraz współpracowała z wybitnymi muzykami.
Jest zdobywczynią I miejsca w Konkursie Centrum Edukacji Artystycznej w kategorii wokalistyka jazzowa. Inspiruje się muzyką klasyczną, jazzową, improwizowaną i elektroniczną. Aktualnie pracuje nad materiałem autorskim, koncertuje i szerzy jazz wśród młodego pokolenia.
 
Stanisław Pańta – polski pianista i improwizator najmłodszego pokolenia, syn Pawła Pańty - uznanego kontrabasisty jazzowego. Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mariana Sawy w Warszawie w klasie fortepianu prof. Karola Radziwonowicza. Swoją przyszłość wiąże z muzyką jazzową, kompozycją i aranżacją. W 2020 roku ukazała się pierwsza płyta z jego udziałem pod tytułem - Winterreise Jazz Concert Sketches autorstwa Ryszarda Borowskiego.
Razem ze swoim ojcem tworzy muzyczny duet koncertując na renomowanych festiwalach jazzowych. Obecnie pracuje nad swoim debiutanckim, autorskim albumem.
 
Filip Hornik – kontrabasista urodzony w 2003 roku w rodzinie muzycznej. Absolwent PSM I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu.
 
Mikołaj Mańkowski – perkusista pochodzący z Zamościa. Uczy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie w klasie dr Krzysztofa Gradziuka. Wśród swoich perkusyjnych inspiracji wymienia takie postaci jak Marcus Gilmore, Brian Blade czy Jeremy Dutton.
 
Organizator wydarzenia: Fundacja JazzState
Współorganizator wydarzenia: Powiat Pruszkowski
Partner wydarzenia: Centrum Kultury Raszyn
Dziękujemy za wsparcie medialne: Radiu RadioJAZZ.FM
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od POWIATU PRUSZKOWSKIEGO.