« Wróć...

Koncert muzyki portugalskiej 

Data: 15 września 2022
Dzień: czwartek

Miejsce:  Centrum Kultury Raszyn
Adres: al. Krakowska 29A

Godzina: 19:00
Czas trwania: 60 minut

Cena: 30, 20 zł 
kup bilet

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na koncert muzyki portugalskiej w wykonaniu Eurico Silva

Bilety w cenie: 30, 20 zł w sprzedaży od 7 września od godz. 10:00, na Biletyna.pl oraz w recepcji CKR.

 

Eurico Silva pochodzi z Barreiro w Portugalii. Śpiewa od najmłodszych lat – najpierw nieśmiało, tylko sam dla siebie. Zainspirowały go piosenki ojca – marynarza. Potem, słuchając radia, zafascynował się znanymi portugalskimi artystami, takimi jak Rui Veloso, Luís Represas, a także Zeca Afonso. Oczywiście wśród inspiracji znalazło się też miejsce na światowej sławy głosy, takie jak Freddie Mercury czy Michael Jackson.

Myśląc o poważnej przyszłości, skończył wyższą uczelnię na kierunku pielęgniarstwo. Muzyka nie opuściła go jednak: na studiach dołączył do zespołu TUNA (TAEB), gdzie grał na gitarze i śpiewał.

Rok po ukończeniu studiów, Eurico zdecydował porzucić pielęgniarstwo i całkowicie poświęcić się muzyce. Zaczął też poszerzać swoją wiedzę. Zgłębiał teorię muzyki i występował w wielu chórach. Z Coro Lisboa Cantat uczestniczył w prezentacji „Symfonii królowej” (Tolga Kashif), w jej portugalskiej premierze.

Jako coraz bardziej doświadczony solista został zaproszony do chóru i występował wraz z wielkimi nazwiskami w muzyce portugalskiej, takimi jak Luis Represas, João Gil i Vitorino. Zaśpiewał także w koncercie w Auli Magna w projekcie „Voice Call” (osiem głosów interpretujących repertuar „Królewscy śpiewacy”).

W 2021 roku nagrał swój pierwszy album. Do współpracy przy nim zaprosił wspaniałych muzyków i jednocześnie przyjaciół, pośród których byli: Bruno Salles (fortepian), André Guerreiro i Joana Viega (głosy), António Barbosa (skrzypce), João Mateus (podkładki, nagrywanie i miksowanie) i Sofia David (aranżer w piosence nadającej tytuł albumowi SONHO ARTÍSTICO).

Podążając za swoim marzeniem Eurico pragnie popularyzować muzykę portugalską i u siebie, i na całym świecie – dzieląc się ze słuchaczami nie tylko dźwiękami, ale obdarzając nas magią języka, sztuki i kultury swojego kraju.