« Wróć...

Koncert Wielkopostny

Data: 2 kwietnia

Dzień: niedziela

Miejsce: Parafia Rzymskokatolicka św. Bartłomieja Apostoła

Adres: ul. Polna 39, Rybie

Godzina: 19:00

Cena: wstęp wolny

Centrum Kultury Raszyn zaprasza do Parafii Rzymskokatolickiej św. Bartłomieja Apostoła w Rybiu na koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II.

 

Chór Centrum Myśli Jana Pawła II powstał w 2005 roku. Zespół pragnie poprzez muzykę inspirować swoich słuchaczy do poszukiwania „nowych epifanii piękna”, o których Jan Paweł II pisał w Liście do artystów. Chór specjalizuje się w wykonawstwie współczesnej muzyki sakralnej – trzon repertuarowy zespołu stanowią chóralne dzieła twórców młodego pokolenia. Zespół dokonał m.in. prawykonań utworów nagrodzonych w Konkursie Kompozytorskim JP2.

 

Chór wspiera swoim uczestnictwem liczne wydarzenia kulturalne i artystyczne. Rokrocznie uczestniczy w Festiwalu Nowe Epifanie – w 2019 roku chór był inicjatorem koncertu Gloria Patri w Świątyni Opatrzności Bożej z udziałem 11 chórów warszawskich. Zespół współpracował ze znakomitymi solistami takimi jak: Andrea Bocelli, Agata Zubel, Urszula Kryger, Robert Gierlach, Tadeusz Szlenkier. Chór dotychczas nagrał dwie płyty: kolędową i kołysankową a także „Oratorium – Nieszpory o Niepokalanym Sercu Maryi” Pawła Bębenka. Brał też udział wraz z Mateuszem Pospieszalskim w nagraniu piosenki „Rozbitkowie”.

 

Chór jest laureatem licznych konkursów i festiwali, a do ostatnich jego sukcesów należą: Grand Prix, I nagroda i nagroda specjalna na IV Festiwalu Music Everywhere w Gdańsku, Srebrny dyplom i nagroda specjalna z popularyzację współczesnej literatury chóralnej na Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Wrocław Miastem Muzyki oraz I miejsce na VI Międzynarodowym Konkursie Carmen Fidei w Goniądzu.

 

Pierwszą dyrygentką Chóru była Zofia Borkowska. Od 2016 roku zespół działał pod kierunkiem Jana Krutula. Od listopada 2022 roku dyrygentem Chóru jest Jakub Siekierzyński.

 

Program:

P. DA PALESTRINA - O DOMINE IESU CHRISTE

M. HAYDN - TENEBRAE FACTAE SUNT

BRUCKNER - VEXILLA REGIS

NOWOWIEJSKI - PARCE DOMINE

D. BARDOS - CRUCIFIGATUR

KODALY - STABAT MATER

SAWA - ECCE HOMO

M. GÓRECKI - JEZU CHRYSTE, PANIE MIŁY

SAWA - POPULE MEUS

M. GÓRECKI - LUDU, MÓJ LUDU

BOGIČ - NE RYDAJ

RACZYŃSKI - MÓJ ÓJCZE

KRUTUL - OTO ONA (TO MIŁOŚĆ)