« Wróć...

Data: 06 czerwca 2024
Dzień: czwartek

Miejsce: Centrum Kultury Raszyn
Adres: al. Krakowska 29A

Godzina: 19.00

Cena: wstęp wolny

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na pełen humoru spektakl słowno-muzyczny pt. "Ciekłokrystaliczni"

 

 

scenariusz i teksty piosenek: Marek Bartkowicz
muzyka: Marek Bartkowicz, Radosław Laddy, Rafał Grząka
reżyseria: Marek Bartkowicz i Grzegorz Szypka
wyst.: Patrycja Zywert-Szypka, Marek Bartkowicz i Marek Błaszczyk (fortepian)

 

 

„Ciekłokrystaliczni” to pełen humoru słowno-muzyczny zabawny traktat o tym, co każda dojrzała „dziewczynka” i każdy starszy „chłopczyk” wiedzieć powinni... A że bywa, iż tego nie wiedzą, spektakl przesycony jest mnóstwem wywołujących salwy śmiechu, autoironicznych żartów i spostrzeżeń wynikających z nabytej już mądrości życiowej bohaterów. Widzowie znajdą tu humor najwyższej próby, zwłaszcza że osnuty wokół uczuć i spraw, które jeśli jeszcze kogoś z widzów nie dotyczą, to z pewnością dotyczyć będą. Dostrzegają to również widzowie właśnie wchodzący w dorosłe życie, co okazało się na premierze. Śmieją się i wzruszają, podobnie jak starsza widownia, odnajdująca w bohaterach samych siebie. Być może dzieje się tak za sprawą uwikłania bohaterów w nowe technologie, tak ważne dla młodych.

 

 

Tak o „Ciekłokrystalicznych” pisali widzowie....

 

 

 „Rewelacyjne poczucie humoru, autoironii i brawurowe wykonanie! Piękny walentynkowy brezent dla naszej pary.”

 

 

”Świetne przedstawienie. Wzruszające, zabawne, mądre. Duet p. Payrycja i p. Marek - wyśmienity. Gorąco polecam”

 

 

 „Takich spektakli nam brakowało. Inteligentny, nie nachalny humor. Świetnie wykonywane piosenki. Ciepła jak zwykle atmosfera. Brawo, brawo.”

 

 

 „Występ był niezwykły, ciekawy, aktualna tematyka. Formuła bardzo innowacyjna. Nie przypuszczaliśmy , że troje na scenie potrafi tak przykuć uwagę widza grą na fortepianie i grą słów. Panie Marku, menadżer, aktor i autor w jednym, to chyba z ,,głodu" Pan tak haruje, ale cudnie , gratulujemy! Jedyną wadą była niska cena biletów, skandalicznie niska. Jesteśmy tak spragnieni takich występów, że zapłacilibyśmy dużo więcej. Do zobaczenia.”

 

 

Spektakl bardzo mi się podobał. Pełen humoru, zabawnych zwrotów sytuacji przedstawienie. Pani Patrycja pięknym głosem i aparycją wyśpiewała całą kobiecość. Pan Marek wspaniale poetycko opisał i potem wyśpiewał dylematy mężczyzny. Brawo, brawo, brawo.”

 

 

 „Rozrywka intelektualna na najwyższym poziomie.”

 

 

 „Świetna oprawa muzyczna, duże brawa dla kompozytorów i pianisty. Mistrzowsko wykonana partia " kobiety" , tak pod względem wokalnym jak i aktorskim. Duże brawa dla Pana Marka Bartkowicza za zgrabną scenografię, reżyserię i naturalnie TEKSTY, oraz trafne odegranie roli "mężczyzny". Przedstawienie pełne trafnych puent, refleksji i humoru,Gratulacje dla całego zespołu. Dziękuję.”

 

 

„Miałam wątpliwości, czy komedia muzyczna będzie mnie w stanie rozśmieszyć. Jednak ubawiłam się do łez. Czarujący, pełen humoru, ale momentami wzruszający spektakl, który bardzo chętnie obejrzałabym jeszcze raz! Polecam gorąco!”