« Wróć...

Potańcówka w Parku

Data: 12 czerwca 2022
Dzień: niedziela

Miejsce: Park im. Magdaleny Abakanowicz w Raszynie
Adres: ul. Wybickiego, Raszyn

Godzina: 16:00
Czas trwania: 180 minut

Cena: wstęp wolny

Wystąpią dwa zespoły i zabiorą nas tanecznym krokiem w podróż przez gorące rytmy muzyki klezmerskiej, bałkańskiej oraz latynoamerykańskiej. Usłyszycie także przeboje muzyki polskiej oraz zagranicznej, które z pewnością znacie i kochacie.

Street Whispers w 2013 roku założyli przyjaciele, którzy postanowili połączyć swoje artystyczne umiejętności, aby tworzyć muzykę o szerokim spektrum stylistycznym. Radzą sobie świetnie z muzyką klasyczną, folkiem, tangami, jazzem, muzyką klezmerską, bałkańską czy latynoamerykańską, jednak przede wszystkim potrafią przeplatać ze sobą style, tworząc własną, niepowtarzalną kolorystykę brzmieniową. Traktują muzykę jako byt komplementarny, gdzie wirtuozeria współgra z pięknem melodii i nastrojowością. Zespół głównie koncertował w Austrii i Niemczech, od 2018 roku coraz częściej pojawia się na scenach w Polsce.
Członkowie zespołu to absolwenci renomowanych szkół i uniwersytetów muzycznych, którzy w swym dorobku mają udział w licznych festiwalach i występy na wielu scenach w Europie, a także poza nią. Ciekawostką jest fakt, że zespół zawiązał się, aby grać na ulicach Salzburga podczas słynnego Festiwalu Mozartowskiego. Obecnie działalność grupy Street Whispers znacznie wykracza poza street art.

Franciszek Kmita – klarnet
Jakub Gawlik– akordeon
Michał Zuń – kontrabas


Olga Prusik Band to propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie oldschoolowe brzmienie w nowoczesnym wydaniu, na wysokim poziomie estetycznym. Zespół współtworzą profesjonalni muzycy, dla których zaangażowanie i radość ze wspólnego muzykowania, to warunek konieczny każdego udanego koncertu. Zjednują publiczność interpretacją wykonywanych przebojów oraz sympatią, którą wzbudzają od pierwszych dźwięków. Repertuar zespołu stworzony został na podstawie specjalnie wyselekcjonowanych utworów z ostatnich kilku kilku dekad. Zespół stawia na popularne niegdyś przeboje w odświeżonych, często zupełnie odmienionych wersjach.

Olga Prusik – wokal
Grzegorz Szafraniec – wokal, gitara
Adam Czarnecki – piano, akordeon
Paweł Królikowski – bas, kontrabas
Sławek Jankowiaka – saksofon