« Wróć...

Qlturalne Kino CKR

Data: 17 czerwca 2023

Dzień: sobota

Miejsce: Centrum Kultury Raszyn

Adres: al. Krakowska 29A

Godzina: 18.00

Czas trwania: 138 min.

Cena: wstęp wolny

Centrum Kultury Raszyn zaprasza na film pt. "Podejrzana"

 

Najnowszy film Park Chan-wooka, twórcy przebojowych „Oldboya” i „Służącej”, nie tylko otrzymał nagrodę za reżyserię w Cannes, ale został również koreańskim kandydatem do Oscara.

 

Myląca tropy, pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść o przyciąganiu się przeciwności oraz miłości, która potrafi pokrzyżować wszelkie plany i szyki.

Bohateremthrillera jest policjant, który rozwiązując sprawę pewnej śmierci, zakochuje się głównej podejrzanej – wdowie po zmarłym. On cierpi na bezsenność, ona wie, jak uśpić jego czujność. On jest żonaty, ona łatwo traci mężów. On nocami czuwa pod jej domem, ona lubi być obserwowana. On coraz mniej o niej wie, za to coraz więcej do niej czuje. Czy jest aż takim mięczakiem? Czy ona jest aż tak zła?

 

„Podejrzana” brawurowo zaciera ślady i myli tropy: przyprawiający o dreszcze film noir niepostrzeżenie zamienia się miejscami z czarną komedią, przebiera za rasowy melodramat, wdaje w szpiegowskie porachunki. Jest widowiskowy i urzekający stylem, hipnotyzujący, a przy tym rozpisany na pełne humoru dialogi. Pulsuje jednocześnie energią i romantyzmem, dowodząc, że Park Chan-wook należy do światowej czołówki wirtuozów reżyserii.

 

Kolejny po „Parasite” i „Squid Game” przebój koreańskiego kina swój nieodparty urok zawdzięcza także odtwórczyni tytułowej roli, Tang Wei. Gwiazda „Ostrożnie, pożądanie” Anga Lee uwodzi charyzmą, dyskretnym seksapilem, nieprzeciętną inteligencją i żarliwością maskowaną dystansem. Jej bohaterka śmiałym krokiem wkracza w poczet największych kinowych femmes fatales.  

 

„Podejrzana” to chyba najpiękniejszy romantyczny film roku – o miłości graniczącej z obsesją, której nikt nie zauważył i której być może wcale nie było. Ale skoro jej nie było, to dlaczego tak boli?

 

NAGRODY I FESTIWALE

MFF Cannes 2022
Najlepsza Reżyseria
Złote Globy 2023
Najlepszy Film Międzynarodowy (nominacja)
BAFTA 2023
Nominacje:
- Najlepsza Reżyseria
- Najlepszy Film Nieanglojęzyczny
Koreańskie Nagrody Filmowe Blue Dragon 2022
- Najlepszy Film
- Najlepszy Reżyser
- Najlepszy Scenariusz
- Najlepsza Aktorka (Tang Wei)
- Najlepszy Aktork (Park Hae-il)
- Najlepsza Muzyka
British Independent Film Awards 2022
Najlepszy Film Zagraniczny (nominacja)

 

Reżyseria: Park Chan-wook

Występują: Tang Wei, Park Hae-il, Go Kyung-Pyo

Rok produkcji: 2022

Gatunek: dramat, thriller

 

źródło: gutekfilm.pl