« Wróć...

Raszyński Salon Muzyczny

Data: 27 listopada 2022

Dzień: niedziela

Miejsce: Austeria - Filia Centrum Kultury Raszyn

Adres: al. Krakowska 1, Raszyn

Godzina: 16.30

Cena: wstęp wolny

Raszyński Salon Muzyczny zaprasza do Austerii na koncert znakomitego duetu smyczkowego Urszula Rudnik & Cyprian Komza

 

C.Komza - Grać na kontrabasie zaczął w wieku 8 lat. Jest laureatem I nagrody w Konkursie Makroregionalnym w Opolu, absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, w klasie prof. Andrzeja Mysińskiego. Solista i kameralista polskich oraz zagranicznych orkiestr i zespołów kameralnych, m. in. Teatro Olimpico di Vicenza, I Virtuosi Italiani (Włochy), Chain Ensemble, Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie.

U.Rudnik - Laureatka 2 Nagrody w Konkursie Młodych Altowiolistów we Wrocławiu oraz wyróżnienia w Ogólnopolskich Przesłuchaniach w Zielonej Górze. Solistka i kameralistka, współpracuje z wiodącymi artystami i zespołami polskiej sceny muzycznej. Lider sekcji altówek Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie.

 

Zespół powstał w 2020 roku w Warszawie. Już kilka miesięcy później nagrodzony został III Nagrodą w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym MAP (MAP-IMC) w Stanach Zjednoczonych, na który wpłynęło ponad 1100 aplikacji z całego świata, a laureaci wyłonieni zostali spośród 692 zakwalifikowanych wykonań z 66 krajów. W lutym 2022 roku Duet zdobył II Nagrodę w Międzynarodowym Konkursie London Classical Music Competition (LCMC).

 

Autorskie transkrypcje na altówkę i kontrabas, które artyści tworzą w trakcie wspólnej pracy, nadają wykonywanym przez nich utworom unikatowy charakter i zachęcają do zupełnie nowych muzycznych podróży.

 

Gospodarz wieczoru: Edyta Ciechomska