« Wróć...

Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza 

Postanowieniem Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej rok 2022 został ogłoszony ROKIEM ROMANTYZMU POLSKIEGO.

 

Zainspirowani szlachetnym apelem o przypomnienie „duchowego depozytu, jaki pozostawili nam romantyczni bohaterowie, artyści i myśliciele”, zapraszamy na I Raszyński Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza. 

 

Mamy nadzieję, że wyjątkowy dorobek literacki naszego narodowego wieszcza będzie wyzwaniem do artystycznych poszukiwań w dziedzinie piękna żywego słowa. I choć zgłębianie myśli romantycznej jawić się może jako archaizm przywołujący skojarzenie ze szkolnymi lekturami i swoistym „przymusem” zaliczenia ich przeczytania na ocenę – pragniemy zachęcić Państwa do spojrzenia na polski romantyzm od nowa. Wszak wspaniałe bogactwo tematów, motywów i form literackich to znakomite pole do popisu dla recytatorów!

 

Każda epoka ma swoich twórców, trwale zapisanych w historii. Anglicy szczycą się Szekspirem, Niemcy Goethem, Hiszpanie Cervantesem czy Calderonem. Jakie miejsce w naszej świadomości i w naszych sercach zajmuje Adam Mickiewicz? Pochylmy się nad niezwykłością i pięknem jego słowa. Odkryjmy na nowo romantyczny czas subtelnej wrażliwości, buntowniczej młodości i snów o wolności.