« Wróć...

Data: każdy weekend marca
Dzień: sobota i niedziela

Miejsce: Austeria - Centrum Integracji Społeczno-Kulturalnej
Adres: al. Krakowska 1, Raszyn

Godzina: 18-20

Cena: wstęp wolny

Centrum Kultury Raszyn zaprasza do Austerii na warsztaty, koncerty, prelekcje oraz darmową kawę, herbatę i ciacho w ramach projektu młodzieżowego KAWAł drogi. 

 

Można wziąć udział w warsztatach, albo po prostu przyjść ze znajomymi na kawę i ciastko. 

 

o projekcie:

 

KAWAł drogi stworzyły uczennice Szkoły w Chmurze z wielkimi aspiracjami, chęciami do nowych rzeczy i przygód, do pomagania i uczenia się czegoś ciekawego. Młodzież ma masę pomysłów i kreatywnych rozwiązań. Wszystko robią na 100%! Dziewczyny opracowały wydarzenia na każdy weekend trzech miesięcy, zaczynając od 12 stycznia i kończąc na 23 marca. Oferują warsztaty dla dzieci (w tym m.in. dekorowanie ciastek, pieczenie precli, origami i zajęcia taneczne) oraz koncerty. Dlatego serdecznie ZAPRASZAJĄ dzieci z rodzicami, którzy będą mogli chwilę odetchnąć i zjeść coś słodkiego, napić się ciepłej herbaty lub kawy (za darmo!). Oczywiście zapraszają również starszych uczestników – nieważne ile macie lat 8 czy 14 dla każdego znajdzie się ciekawe, odpowiadające wymaganiom wydarzenie. Działaniami chcą wesprzeć trójkę potrzebujących dzieci z Raszyna, o których więcej dowiecie się na miejscu. Projekt jest inicjatywą klubu młodzieżowego we współpracy ze Zwolnionymi z Teorii.

 

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

 

MENU w marcu

do jedzenia: ciasto jogurtowe, deser lodowy, rurki z kremem i pistacjami

do picia: herbata owocowa, herbata czarna, kawa, kawa z mlekiem, woda z cytryną, woda, kakao
 

 

1 marca godz.  18.00-20.00 (sobota), wstęp wolny

Gdzie się podziały pszczoły? - Agnieszka Stencel

 

Na prelekcji poruszone zostaną następujące kwestie:

  1. Co pszczoły robią zimą.
  2. Warsztat pracy początkującego pszczelarza.
  3. O co pytają pszczelarza na egzaminie.

Zapraszamy osoby w każdym wieku.

Energię dzieci rozładujemy zabawami integracyjnymi!

 

 

2 marca godz. 18.00-20.00 (niedziela), wstęp wolny

Warsztaty o modzie i stylu personalnym - Maria Michalak Villamil

 

Styl personalny i dlaczego jeszcze go nie znasz? Zapraszam na wspólne odkrywanie, czym jest styl osobisty, jak go zdefiniować i jak o niego dbać. W trakcie warsztatu wykorzystamy metodę 3 słów, która pomoże uczestnikom zrozumieć ich unikalny styl. Będzie to czas zadawania sobie kluczowych pytań dotyczących naszych codzienności, inspiracji i wartości. Ostatecznym celem jest to, aby każdy uczestnik wyszedł z warsztatu świadomy swojego stylu personalnego. To dopiero początek pięknej podróży w kierunku poznawania i rozwijania własnego stylu!
 
Nazywam się Maria Michalak Villamil, jestem stylistką personalną i konsultantką szafy. Moją wielką pasją jest pomaganie ludziom odkrywać radość w codziennym ubieraniu się. Chcę pomóc innym zdefiniować i zrozumieć ich unikalne punkt widzenia w kwestii mody oraz wyposażyć ich w narzędzia potrzebne do dalszej pracy nad stylem osobistym.

 

8 marca godz. 18.00-20.00 (sobota), wstęp wolny

Potańcówka pod wodzą Dj MrB

 

W pięknej przeszklonej sali wieczorem atmosfera jest niemal magiczna i bardzo sprzyja zabawowej atmosferze. Zapraszamy na trochę tańca i muzyki do Nowej Austerii na potańcówkę z okazji Dnia Kobiet!

 

 

9 marca godz. 18.00-20.00 (niedziela), wstęp wolny

Google rozszerzonej rzeczywistości VR (warsztaty)

 

Na zajęciach będzie można założyć google VR (rozszerzonej rzeczywistości) marki Meta, modelu Oculus Meta Quest 2.
Zagramy w różne gry pod okiem opiekunów, tak aby wszystko było bezpieczne. Doświadczymy jak ciekawym wynalazkiem są google VR!
 
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

 

 

15 marca godz. 18.00-20.00 (sobota), wstęp wolny

Dobrze jest żyć, czyli jak radzić sobie w kryzysie emocjonalnym?

 

Warsztaty zostaną poprowadzone w ramach projektu ,,Dobrze jest żyć" we współpracy z psychologami.
Projekt „Dobrze jest żyć” zajmuje się trudnymi tematami, takimi jak samookaleczanie i samobójstwa, oferując edukację oraz wsparcie w Polsce. Głównym celem jest pokazanie, że istnieją inne sposoby radzenia sobie z problemami. Projekt realizuje warsztaty w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, promując zdrowe mechanizmy przystosowawcze oraz budując świadomość emocjonalną. Prowadzone przez psychologów interaktywne zajęcia, oparte na doświadczeniach, pracach plastycznych i kartach pracy, zachęcają do otwartości i poszukiwania pomocy. Projekt wyróżnia się innowacyjnym podejściem, rozprowadzając zakładki i medale wśród dzieci. Działa także w mediach społecznościowych, zapraszając do dzielenia się doświadczeniami. Celem jest wspieranie i budowanie społeczności opartej na zrozumieniu i solidarności.

 

16 marca godz. 18.00-20.00 (niedziela), wstęp wolny

Taneczny flow jam dla dzieci - Oliwia Litke

 

Na zajęciach będzie okazja do kreatywnego ruchu, nauki podstaw poruszania się w tańcu i wyrażania siebie. Jest to okazja do zbudowania pewności siebie, a także dobrej zabawy 
Nauczymy się podstawowych kroków, których użyjemy w prostej choreografii. Będziemy także ćwiczyć czucie ciała. Zobaczymy jak wiele radości potrafi dać ruch i muzyka.
 
Oliwii Litke o sobie :
Tańcem interesuję się od 5 roku życia. Jest to dla mnie ogromnie ważna pasja, choć większość życia jestem samoukiem. Tańczyłam jazz przez rok, znam podstawy hip hopu. Codziennie poświęcam chwilę na taniec. Kiedy nie robię poważnego treningu, to tuptanie w kuchni też robi robotę.

 

22 marca godz. 18.00-20.00 (sobota), wstęp wolny

Edukacja domowa: Pytania  odpowiedzi - Maria Stencel

 

Na prelekcji dowiemy się co to jest edukacja domowa (w skrócie ED), jak to działa w praktyce, dla kogo jest, a dla kogo nie. Zapraszamy wszystkich, którzy sami chcieliby jej spróbować albo zastanawiają się czy to dobry kierunek dla ich dzieci.
 
Maria o sobie:
Jestem maturzystką, która w tym roku stanie się absolwentką największej ED w polsce - Szkoły w Chmurze. Moje doświadczenia z ED sięgają podstawówki, od pierwszej do trzeciej klasy, a później w liceum. Chodziłam także do szkoły systemowej, także znam obie strony barykady. Mam spore doświadczenie w samodzielnej nauce, kształceniu dyscypliny i motywowaniu się do różnych projektów.
 
23 marca godz. 18.00-20.00 (niedziela), wstęp wolny
WIELKIE ZAKOŃCZENIE PROJEKTU